Прерийното пътешествие на Келоуна Рокетс се подновява срещу Raiders
Global News | 2023-12-15 | 21:36:19

След като бяха напръскани със студена вода в серия от три победи, Келоуна Рокетс се завръщат в действие в петък вечер, когато тяхното прерийно пътуване от пет мача се подновява.

Kelowna започна своето приключение в Източната дивизия, като победи Regina с 5-4 миналата събота, след това Moose Jaw с 2-1 във вторник. Това обаче беше последвано от загуба с 6-3 в Брандън в сряда.

Срещу Уит Кингс (16-11-4-1), Келоуна (13-15-2-0) беше изпреварен с 35 -19 и даде три гола във втория период, превръщайки равенството 1-1 след 20 минути в почти решен резултат.

След два периода Брандън надигра Келоуна с 24-13.

Рокетс вкараха в 1:15 в третия, за да направят 4-3, но Брандън отвърна на удара в 4:25 с втория си гол за вечерта, след което подпечата мача с втория си удар - връчен гол на вечерта в 12:37.

Андрю Кристъл отбеляза гол и две асистенции за Келоуна, което завърши с 0-за-4 в силовата игра. Уит Кингс бяха 2-към-4 с допълнителния човек.

Тий Игинла и Марек Рочак също вкараха за Рокетс, които сега се изправят срещу Принц Албърт Рейдърс (17-14-0-2) в петък вечер.

Келоуна ще приключи пътуването си в събота вечерта срещу водещия в лигата Саскатун Блейдс (23-8-1-0).

След състезанието в събота Рокетс ще бъдат почивка за 11 дни по време на годишната коледна ваканция на WHL. Следващият им мач ще бъде на 27 декември, като домакин на Камлупс Блейзърс (7-20-3-2).

За отбелязване е, че Камлупс също преминава през Източната дивизия. Блейзърс са с 0-4 до момента, след като загубиха с 6-4 от Реджина, 6-2 от Брандън, 3-1 от Принс Албърт и 5-1 от Саскатун.